Depilacja laserowa - podczas zabiegu.


Odczucia podczas zabiegu depilacji zależa od wielu czynników, tak jak i forma przebiegu.
Główne czynniki które kształtują przebieg zabiegu to:
- urządzenie wykorzystywane do zabiegu
- lekarz
- warunki w gabinecie

O ile ostatni punkt jest oczywisty i zrozumiały, bo każdy potrafi znaleźć miejsce, w którym czuje się dobrze to nie każdy musi wiedzieć jakie różnice są pomiędzy poszczególnymi wykorzystanymi rozwiązaniami.

Czas zabiegu uzależniony jest przede wszystkim od obszaru na jakim wykonywany jest zabieg.
Im większy obszar tym dłużej zajmie wykonanie zabiegu.
Czas wykonywania depilacji zależy również od użytego urządzenia.
Wahania nie są jednak aż takie duże, pozatym decydując się na taki zabieg np. raz na parę lat można poświęcić chwilkę więcej.
Generalnie czas trwania zabiegu waha się od ok. 5 - 15 minut (wąsik), do nawet, czasem 2 godzin dla obu nóg.

W Polsce zabiegi wykonuje się przede wszystkim urządzeniami IPL oraz laserami diodowymi.
Oba urządzenia sprawdzają się dobrze w zadaniu jakim jest trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Technologia IPL inaczej Intensed Pulse Light jest najnowocześniejszym rozwiązaniem, wyprzedzając lasery diodowe o ponad dziesięć lat. Dzisiaj obie technologie doczekały się swoich ulepszeń, nowych wersji, wersji połączonych z innymi technologiami (np. IPL + RF). Jednak eksperci uznają IPL za - biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw - bardziej korzystną metodę.

Po zabiegu IPL nie musimy się obawiać o blizny po zabiegu. Ból w trakcie zabiegu także jest znacznie zredukowany, a nawet w niektórych odmianach urządzeń wyeliminowany niemal całkowicie.

Reszta zależy od lekarza lub osoby przeprowadzającej zabieg oraz jego umiejętności komunikacji. Przydadzą się taki zdolności, ponieważ podczas serii zabiegów depilacji laserowej lekarz i pacjent spędzą ze sobą sporo czasu..

Katalog Stron WWW - www.webtree.pl